משכנתא לשיפוצים

לאה פריד
25.02.21
משכנתאות ומימון
Renovations

אתם עומדים לקראת שיפוץ הבית או המשרד, כבר תכננתם את הכל עד לפרטים הקטנים ביותר ומצאתם שאין לכם את מלוא הסכום הדרוש לשיפוץ. לא נורא, במידה ולא הצלחתם לבקש עזרה מההורים (: קיימות שתי אפשריות מימון: הלוואה רגילה מהבנק ומשכנתא לשיפוצים.

כדי לקחת הלוואה רגילה מהבנק אינכם זקוקים ליותר מידי זמן או ידע. מספיק ללכת לסניף הבנק הקרוב לביתכם, לבקש בקשה שתאושר לכם ככל הנראה בתוך כמה שעות, לחתום על מספר מסמכים וכמו קסם מיד תראו את הכסף נכנס לחשבון הבנק שלכם מוכן לפעולה. נפלא. אם מדובר בסכומים נמוכים יחסית של 50-100 אלף ש"ח אז נראה כי האופציה המתאימה עבורכם היא אכן הלוואה בנקאית רגילה.

אך במידה והסכום לו אתם זקוקים גדול מ- 100,000 ₪ אין ספק שמשכנתא היא הדבר הנכון יותר עבורכם, משום שבד"כ הלוואות מסוג זה תהיינה בעלות ריבית גבוהה ופריסת התשלומים תהיה עד 7 שנים, כך שההחזר החודשי צפוי להיות גבוה.

 

למה עדיף משכנתא לשיפוצים?

במשכנתא המיועדת לשיפוצים הריביות תהיינה זולות יחסית ותקופת הפריסה יכולה להגיע עד 30 שנה כך שזה ללא ספק עדיף עבור השקט הנפשי שלכם. נכון, הביורוקרטיה והתהליך יכולים לקחת בין שבועיים לחודש, זו הסיבה שמומלץ לקחת יועץ משכנתאות פרטי שיעשה עבורכם את כל העניינים הבירוקרטיים 
ויגיש עבורכם לבנק את הלוואת השיפוצים בתום התקופה על מצע של כסף:)

 

מה צריך לדעת לפני שלוקחים משכנתא לשיפוצים?

כדי לאשר לכם מסגרת אשראי, תצטרכו להגיש לבנק בעזרת שמאי מקרקעין את שווי הערך האמיתי של הדירה, ומיד לאחר מכן הבנק יאשר לכם משכנתא של עד 70% מערך הנכס עליו הצהיר השמאי. כלומר, אם הדירה שלכם שווה 1,000,000 ₪ תקבלו עד 700,000 ₪ עבור שיפוץ הדירה. אך לא לפני שתציגו בפני הבנק קבלות או אישורים של בעלי המקצוע שעומדים לעשות את זה או אישור של שמאי שיאשר כי הנכס נמצא באמצע שיפוץ.

אנחנו ממליצים לקחת בחשבון סכום של 20% יותר מהסכום המתוכנן עבור השיפוץ. בד"כ צצים תוך כדי העבודה דברים שלא נלקחו בחשבון, תקלות בלתי צפויות או תוספות חדשות שעולות כרעיון רק אחרי שמתחילים "לראות את הסוף"…

 

 

 

שתפו עם חברים

הרשמו לניוזלטר שלנו

ידע שווה כסף